Klasa I w tym roku szkolnym realizowała innowację pedagogiczną „Polska zaczyna się w naszej klasie”.
Innowacja została przeprowadzona w celu
- budowania wspólnoty klasowej,
- rozwijania świadomości obywatelskiej oraz
- kształtowania dumy z bycia Polakiem.
Uczniowie, realizując pięć modułów tematycznych, stopniowo przechodzili od działań w obrębie swojej klasy i szkoły do poznawania społeczności lokalnej i ojczyzny. Projekt integrował treści z edukacji polonistycznej, społecznej, plastycznej, muzycznej i przyrodniczej, angażując uczniów w aktywności praktyczne, kreatywne i zespołowe.
W związku z realizacją projektu pierwszoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Zaborowicach, piekarnię, oddali hołd Janowi Adachowi, któremu został poświęcony Dom Pamięci. Odbyli wycieczki po naszej małej ojczyźnie. Zwrócili uwagę na faunę i florę najbliższej okolicy, a nawet stworzyli herby miejscowości: Zaborowice, Pieradła, Chyby i Kontrewers, w których mieszkają uczniowie z pierwszej klasy. Poza tym brali udział w wielu zabawach integracyjnych, poznali i utrwalali zasady bezpieczeństwa oraz poznali symbole Polski i jej piękne legendy.
