• Zapraszamy do świetlicy!

Nasza świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończonych lekcjach, w oczekiwaniu na kolejne zajęcia lub odwóz do domu.
        • Świetlica szkolna jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym!

Zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:30.

Główne zadanie świetlicy polega na organizacji czasu wolnego uczniów, którzy pozostają na terenie szkoły przed oraz po zakończeniu zajęć lekcyjnych. W świetlicy prowadzone są zajęcia zorganizowane, mające na celu nauczenie wychowanków umiejętności zagospodarowania czasu wolnego oraz rozwijania własnych zainteresowań i potrzeb.

Prowadzone w świetlicy zajęcia mają na celu wspieranie wielokierunkowego rozwoju psychicznego i emocjonalnego dzieci. Stanowią one istotny łącznik pomiędzy działaniami wychowawczymi Rodziców i szkoły.

Świetlica jest także ważnym ogniwem w systemie wychowania i opieki nad dzieckiem. Wspomaga działania edukacyjne i uzupełnia pracę szkoły poprzez opiekę nad dziećmi, oddziaływania wychowawcze oraz pracę dydaktyczną.

• Cele i zadania świetlicy uwzględniają istotne funkcje czasu wolnego:

• odpoczynek (regeneracja sił psychicznych i fizycznych),
          • rozrywkę (czas wyzwalania pozytywnych emocji),
          • rozwój indywidualnych zdolności i zainteresowań.

W naszej świetlicy odbywają się różnego rodzaju zajęcia prowadzone przez poszczególnych wychowawców, innych nauczycieli oraz naszych gości.  Informacje tych zajęciach można uzyskać u wychowawców poszczególnych grup. Organizowana jest także pomoc w odrabianiu lekcji.

Obowiązkiem dzieci przebywających w świetlicy jest przestrzeganie wewnątrzświetlicowego regulaminu:

• Informacje ważne dla RODZICÓW

Warunkiem zapisu do świetlicy jest zakwalifikowanie dziecka na podstawie złożonej przez rodziców lub prawnych opiekunów Karty Zgłoszenia

Wychowawcy świetlicy odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci, które zostały doprowadzone do świetlicy (tylko w godz. 7.00-16.30)

Dzieci ze świetlicy mogą być odbierane przez rodziców (prawnych opiekunów) lub przez inne osoby, które rodzice/prawni opiekunowie upoważnili pisemnie, tzn. dokonując wpisu do Karty Zgłoszenia lub przynosząc dodatkowe pisemne upoważnienie.

KONTRAKT W ŚWIETLICY:

1. Dbamy o bezpieczeństwo siebie i innych.

2. O każdym wyjściu informujemy wychowawcę.

3. Zachowujemy się kulturalnie:

• używamy zwrotów grzecznościowych,
      • pomagamy sobie wzajemnie,
      • sprzątamy po sobie miejsce zabawy, pracy,
      • posiłki spożywamy przy stole.

4. Biegamy tylko po boisku, nie w sali.

5. Na boisku:

• nie rozmawiamy z obcymi,
      • nie wspinamy się na bramki, ogrodzenia,
      • nie oddalamy się od wychowawców.

6. Plecaki odkładamy w wyznaczone miejsce.

7. Nie ruszamy cudzej własności.

8. Nie wynosimy zabawek.

9. Nie przynosimy zabawek z domu.

10. Przestrzegamy rozkładu dnia.

11. Zachowujemy ciszę i spokój.

12. Uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych.