• Spotkanie klasy IV z policjantem 👮‍♂️🚓

W tym tygodniu w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy IV z funkcjonariuszem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach mł. asp. Tomaszem Klimczewskim.

Policjant przypomniał i omówił zasady, przepisy obowiązujące w ruchu drogowym. Rozmawiał z uczniami na temat odpowiedzialnego korzystania z dróg. Uczniowie obejrzeli również krótkie filmy instruktażowe na ten temat.

• Biała Szkoła 2024

W dniach od 26.02 do 02.03.2024r. uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny byli na Białej Szkole w miejscowości Małe Ciche, gdzie pod okiem instruktorów mieli okazję uczyć się jazdy na nartach i snowboardzie oraz doskonalić te umiejętności.

Oprócz codziennej aktywności na stoku uczniowie uczestniczyli również w wycieczkach po Zakopanem. Spacerowali po Krupówkach, wraz z przewodnikiem udali się spod Wielkiej Krokwi na pieszą wycieczkę do Kuźnic – dzielnicy Zakopanego położonej u podnóża Tatr. Mieli również okazję spacerować najdłuższą ścieżką w Europie - Brama w Gorce, gdzie oprócz podziwiania pięknych widoków poznali gorczańską przyrodę jak również leśne ciekawostki związane z tym miejscem. Wieczorem był czas na wspólną integrację podczas kuligu na kołach z pochodniami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ostatnie popołudnie przed powrotem do domu uczniowie spędzili relaksując się n