• „Luźne lekcje z naukowcami” 🧫🔬⚗️🧪

W tym roku szkolnym uczniowie klasy drugiej biorą udział w ciekawym projekcie „Luźne lekcje z naukowcami”, dzięki któremu rozbudzają zainteresowania otaczającym światem poprzez wykonywanie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń.

Program ma za zadanie rozwinąć w uczniach zainteresowanie badawcze poznawanych rzeczy. Na zajęciach rozwijana jest kreatywność oraz samodzielne myślenie. Uczniowie poznają ciekawy świat nauki oraz zdobywają wiedzę na temat znanych naukowców oraz ich odkryć. Drugoklasiści poznali już m. in. Marię Curie-Skłodowską, Mikołaja Kopernika, Alberta Einsteina oraz Tomasa Edisona. Wykonali kilka ekscytujących eksperymentów takich jak: wulkan, malowanie na mleku, wędrującą wodę, gazowy balon oraz deszczową chmurkę. Podczas takich aktywności wszyscy świetnie się bawią, współpracują oraz budują dobre relacje w grupie

• Wolność, Naród, Ojczyzna...

Jak co roku w naszej szkole upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, niezwykłego dokumentu, który zapisuje nie tylko chwalebne karty historii Polski, ale także stanowi wyraz najwyższych ideałów wolności.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasę VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie poprzez swoje występy wokalne, recytatorskie i artystyczne oddali hołd historii. Przedstawienie przybliżyło dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania konstytucji pierwszej w Europie i drugiej na świecie.